Kostrzyn: prywatny szpital rozwija okulistykę

0
1073

Placówka w Kostrzynie, należąca do Grupy Nowy Szpital, rozwija usługi specjalistyczne. Kilka miesięcy temu oddział okulistyczny został wyposażony w witrektom, a ostatnio wzbogacił się on o mikroskop okulistyczny OMS-800 OFFISS firmy Topcon.

Łącznie na zakupy dla oddziału okulistycznego, szpital wydał około 800 tys. zł. Dzięki tym zakupom w Kostrzynie zabiegi okulistyczne mogą się odbywać równolegle na dwóch salach. Nowy sprzęt daje lekarzom okulistom dużo większe możliwości zabiegowe, a wyposażeniem nie ustępuje wiodącym ośrodkom okulistycznym w kraju. Witrektom umożliwia na przykład. leczenie odwarstwienia siatkówki, zatrzymanie krwotoków do ciała szklistego, do których dochodzi np. u chorych na cukrzycę. Podczas zabiegu witrektomii można usunąć błony przedsiatkówkowe albo ciało obce, które wniknęło do wnętrza gałki ocznej.

Kostrzyńska okulistyka wyrasta na jeden z najlepszych ośrodków w zachodniej Polsce. Specjaliści zatrudnieni w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą są cenieni przez pacjentów. Do pracy na oddziale powróciła lek. Tatiana Pokotycka. Od pół roku oddziałem kieruje lek. Krzysztof Szmatłoch, specjalizujący się w wykonywaniu zabiegów witrektomii.
Coraz częściej do Kostrzyna transportowani są pacjenci wymagający pilnych interwencji z innych szpitali. – Mieliśmy pacjenta z Zielonej Góry, który wymagał natychmiastowego przeprowadzenia witrektomii – informuje Joanna Pachnicz, z-ca dyrektora ds. operacyjnych.

Nowy Szpital w Kostrzynie wyrasta również na ważny ośrodek szkolący kadry. Młodzi lekarze uczą się od doświadczonych zabiegowców przeprowadzania precyzyjnych operacji okulistycznych. Szpital planuje również w najbliższym czasie zorganizowanie konferencji okulistycznej, skierowanej przede wszystkim do lekarzy z regionu lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Grupa Nowy Szpital prowadzi sieć niepublicznych szpitali, głównie powiatowych. Pod marką Nowy Szpital działają oprócz szpitala w Kostrzynie również: NZOZ Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, NZOZ Nowy Szpital w Świeciu, NZOZ Nowy Szpital we Wschowie, NZOZ Nowy Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie, NZOZ w Świebodzinie, NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu, zespół szpitali w Krośnie i Gubinie oraz Nowy Szpital w Szprotawie, a także Nowy Szpital w Wąbrzeźnie.