Kraków: certyfikat jakości dla Szpitala Ujastek

0
835


Krakowski Szpital Ujastek został nagrodzony znakiem jakości KidZone -Strefa Szczęśliwych Dzieci. Świadczy to o najwyższych standardach opieki zapewnianej w tej placówce najmłodszym pacjentom.

Znak Jakości KidZone, przyznawany pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, jest wyrazem uznania dla firm, które w szczególny sposób dążą do podnoszenia jakości świadczonych usług związanych z wieloma aspektami życia i funkcjonowania dziecka w świecie dorosłych.

Uhonorowani laureaci to podmioty, które w codziennych działaniach dążą do osiągania najwyższej jakość i wysokiego poziomu bezpieczeństwa swoich usług oraz wprowadzają nowoczesne rozwiązania pro-dziecięce.

– Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w gronie utytułowanych placówek medycznych. Przyznany certyfikat jest dla nas cennym wyróżnieniem oraz mobilizacją do dalszej pracy na rzecz najmłodszych pacjentów w oparciu o najwyższe standardy jakości – podkreśla dr Beata Rzepecka-Węglarz, ordynator oddziału neonatologicznego (z patologią i intensywną terapią noworodka) Szpitala Ujastek.

Szpital Ujastek prowadzi 40- łóżkowy oddział ginekologiczno-położniczy i 20-łóżkowy oddział noworodkowy funkcjonujący w systemie „rooming in”.

Szpital Ujastek należy do Grupy Ujastek, który obejmuje również Centrum Medyczne Ujastek oraz Ośrodek Macierzyństwo, oferujący usługi w zakresie leczenia niepłodności, zabiegi in vitro, prowadzący bank nasienia i diagnostykę (USG 3D, 4D). Do Grupy należą także: NZOZ Gemelli z Nowej Huty, oferujący usługi medycyny pracy, zabiegi z zakresu chirurgii jednego dnia, a także diagnostykę i leczenie niepłodności, oraz Bank Krwi Pępowinowej.

Pod koniec 2012 roku w Szpital Ujastek zainwestował  środkowoeuropejski fundusz private equity – Innova Capital. W planach inwestora jest utworzenie sieci szpitali i klinik świadczących zaawansowaną opiekę medyczną z zakresu ginekologii, położnictwa, patologii ciąży i neonatologii, w tym w szczególności intensywnej terapii noworodków.