Kraków: konsultacje w Szpitalu Bonifratrów także w soboty

0
768

Szpital Bonifratrów w Krakowie uruchomił możliwość skorzystania z komercyjnych konsultacji ortopedycznych również w soboty. Konsultacje są dostępne w okresie od listopada do lutego.

Placówka wprowadziła takie rozwiązanie ze względu na potrzeby i oczekiwania pacjentów.

Szpital Bonifratrów w Krakowie jest interdyscyplinarnym ośrodkiem, zajmującym się leczeniem zachowawczym i operacyjnym, udzielaniem porad ambulatoryjnych oraz diagnostyką.

Prowadzi oddziały: chorób wewnętrznych, angiologii i geriatrii, wojewódzki oddział chirurgii naczyń i angiologii z pododdziałem terapii wewnątrznaczyniowej, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, oddział diagnostyczno-leczniczy oraz  oddział chirurgii ogólnej i onkologicznej, który został oddany do użytku po modernizacji pod koniec października 2017 roku. 

W placówce działają także poradnie: lekarza rodzinnego i specjalistyczne (między innymi ziołolecznictwa), pracownie diagnostyczne oraz dział rehabilitacji.

Usługi szpitala są oferowane zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie.

Placówka jest jednym z 4 bonifraterskich szpitali działających w Polsce. Pozostałe zlokalizowane są w Katowicach, Łodzi oraz w Piaskach-Marysinie. Zakon prowadzi też Zespół Poradni i Lecznictwa w Warszawie, apteki, sklepy zielarskie oraz domy opieki. W Europie Zakon Bonifratrów prowadzi kilkadziesiąt placówek medycznych, których tradycje sięgają XVII wieku.