Kraków: lekarki ze szpitala Ujastek wyróżnione w plebiscycie

0
854


Lekarki z krakowskiego Szpitala Ujastek – dr Sylwia Koryga-Wszołek, specjalista ginekolog-położnik, oraz dr Alina Fijałkowska kierownik POZ otrzymały wyróżnienie w plebiscycie Lekarz Roku 2013.  Plebiscyt Lekarz Roku organizowany jest przez Gazetę Krakowską i Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie.

Plebiscyt jest organizowany już od dziesięciu lat. Jego celem jest docenianie i pokazanie tych lekarzy, którzy chcą pomagać swoim pacjentom, nie boją się ryzykownych decyzji, szanują chorego i zawsze mają dla niego czas, a także promowanie dobrych praktyk lekarskich i profesjonalizmu wśród specjalistów.

Szpital Ujastek zlokalizowany jest przy ulicy Ujastek 3. Placówka prowadzi 40- łóżkowy oddział ginekologiczno-położniczy i 20 łóżkowy oddział noworodkowy funkcjonujący w systemie „rooming in”.

Szpital Ujastek należy do Grupy Ujastek, który obejmuje również Centrum Medyczne Ujastek oraz Ośrodek Macierzyństwo, oferujący usługi w zakresie leczenia niepłodności, zabiegi in vitro, prowadzący bank nasienia i diagnostykę (USG 3D, 4D). Do Grupy należą także: NZOZ Gemelli z Nowej Huty, oferujący usługi medycyny pracy, zabiegi z zakresu chirurgii jednego dnia, a także diagnostykę i leczenie niepłodności, oraz Bank Krwi Pępowinowej.

Pod koniec 2012 roku w Szpital Ujastek zainwestował  środkowoeuropejski fundusz private equity – Innova Capital. W planach inwestora jest utworzenie sieci szpitali i klinik świadczących zaawansowaną opiekę medyczną z zakresu ginekologii, położnictwa, patologii ciąży i neonatologii, w tym w szczególności intensywnej terapii noworodków.