Kraków: nowa pracownia diagnostyczna w Centrum Diamed

0
1163


Centrum Medyczne Diamed z Krakowa wzbogaciło ofertę oferowanych usług w zakresie diagnostyki obrazowej o specjalistyczne badania USG dla dzieci. W placówce powstała w tym celu specjalna pracownia diagnostyczna.

W nowej pracowni, która działa od połowy kwietnia 2014 roku, można wykonać badania USG bioder, wykonywane u dzieci do dwóch lat, a także wykonywane zarówno u niemowląt jak u dzieci i młodzieży do lat 18-tu – USG brzucha, głowy, płuc i szyi. Badania są komercyjne.

Przychodnia Diamed w Krakowie działa przy ulicy Schweitzera 7. Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Prowadzi poradnie, między innymi ginekologiczno-położniczą, urologiczną, stomatologiczną, psychologiczną, medycyny pracy. W placówce działa też laboratorium diagnostyczne Diagnoza, sklep medyczny Orteo oraz Apteka Tanich Leków.

Od 2013 roku Diamed prowadzi przychodnię, która oferuje podstawową opiekę zdrowotną, w miejscowości Trąbki, przy drodze Wieliczka-Gdów.

Oprócz podstawowej opieki zdrowotnej, finansowanej ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, wszystkie pozostałe usługi Centrum Diamed są komercyjne. W ramach umowy podpisanej przez Diamed i spółkę Medica Polska pacjenci ubezpieczeni w Medica Polska mogą korzystać z pełnego zakresu usług medycznych oferowanych w placówce.

Centrum Diamed prowadzi spółka, której głównym udziałowcem i prezesem jest lekarz Jerzy Radziszowski.