Kraków: nowe badania okulistyczne w Szpitalu Bonifratrów

0
786


Szpital Bonifratrów w Krakowie wprowadził do swojej oferty nowe badanie diagnostyczne w zakresie okulistyki – badanie USG oka. Badanie jest komercyjne. Jego koszt wynosi 160 zł.

Badanie USG oka to nieinwazyjna metoda diagnostyczną, która pozwala na ocenę zmian w gałce ocznej, w przypadku gdy nie można dokładnie zbadać dna oka. USG oka jest badaniem bezpiecznym, szybkim, bezbolesnym a przede wszystkim nie obciążającym pacjenta. Trwa od kilku do kilkunastu minut. Wynik wraz z opisem badania uzyskuje się na miejscu w gabinecie.

Szpital Bonifratrów w Krakowie jest interdyscyplinarnym ośrodkiem, zajmującym się leczeniem zachowawczym i operacyjnym, udzielaniem porad ambulatoryjnych oraz diagnostyką. Usługi realizuje zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2014 ma wartość prawie 25 mln zł i dotyczy leczenia szpitalnego, na które przeznaczone jest 21,2 mln zł, oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Placówka jest jednym z 4 bonifraterskich szpitali działających w Polsce. Pozostałe zlokalizowane są w Katowicach, Łodzi oraz w Piaskach-Marysinie. Zakon prowadzi też Zespół Poradni i Lecznictwa w Warszawie. W Europie Zakon Bonifratrów prowadzi kilkadziesiąt placówek medycznych, których tradycje sięgają XVII wieku.