Kraków: nowe zabiegi w Szpitalu Bonifratrów  

0
75
Foto: www.bonifratrzy.pl

Szpital Zakonu Bonifratrów w Krakowie rozszerzył zakres udzielanych świadczeń zdrowotnych o odpłatne zabiegi operacyjne kręgosłupa. Od maja 2021 w placówce będą również wykonywane operacje kręgosłupa w trybie planowanym, finansowane w ramach środków NFZ. 

Zabiegi będą wykonywane na oddziale diagnostyczno-leczniczym szpitala.  

Szpital Bonifratrów w Krakowie prowadzi pięć oddziałów szpitalnych, oprócz oddziału diagnostyczno-leczniczego są to także oddziały: chorób wewnętrznych, angiologii i geriatrii, chirurgii ogólnej i onkologicznej, wojewódzki oddział chirurgii naczyń i angiologii z pododdziałem terapii wewnątrznaczyniowej oraz anestezjologii i intensywnej terapii.  

Szpital prowadzi także poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, zespół poradni specjalistycznych oraz pracownie diagnostyczne.

Czytaj także: Szpital Medicover leczy zatorowość płucną u pacjentów, którzy przeszli Covid-19>>>

W lutym 2021 placówka otworzyła nową poradnię – psychiatryczną oraz nową przychodnię, zlokalizowaną w Zakopanem. 

Usługi szpitala oferowane są zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie. 

Placówka jest jednym z 4 bonifraterskich szpitali działających w Polsce. Pozostałe zlokalizowane są w Katowicach, Łodzi oraz w Piaskach-Marysinie. Zakon prowadzi też Zespół Poradni i Lecznictwa w Warszawie, hospicjum we Wrocławiu oraz apteki, sklepy zielarskie i domy opieki.