Kraków: powstało Centrum Radioterapii Amethyst

0
803


W Krakowie zostało otwarte Centrum Radioterapii Amethyst, prowadzone przez holding medyczny R.T.C. Radiotherapeutic Center. Sieć Amethyst  działa w Polsce, Rumunii i Niemczech. Centrum Radioterapii Amethyst znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, z którym ściśle współpracuje.

Szpital jest jedną z największych w Małopolsce placówek medycznych – co piąty pacjent z tego regionu chory na nowotwory złośliwe poddaje się tutaj chemioterapii.  Szpital Specjalistyczny ma doskonale rozwiniętą chirurgię onkologiczną i chemioterapię, a dzięki uruchomieniu Centrum Radioterapii Amethyst stał się pełnoprofilowym ośrodkiem onkologicznym. W jednym ośrodku medycznym pacjenci otrzymają więc kompleksowe leczenie onkologiczne. Pierwszych pacjentów Centrum przyjęło 16 grudnia 2013 roku.

Holding powstał w 2010 roku. Właściciele R.T.C. od wielu lat inwestują w sprawdzone projekty medyczne na świecie, takie jak europejski gigant  A&D Pharma czy TAOZ Holdings, międzynarodowa sieć stacji dializ.  Byli już obecni w Polsce, w latach 2000 – 2006 pod marką INCP utworzyli 9 niepublicznych stacji dializ.

W Polsce R.T.C. działa poprzez Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP), spółkę celową powołaną do realizacji inwestycji w Krakowie i Przemyślu. W obu tych ośrodkach trwa realizacja Centrów Radioterapii Amethyst – w Krakowie we współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim im. L. Rydygiera, w Przemyślu z Wojewódzkim Szpitalem im. Św. Ojca Pio.