Kraków: Szpital Bonifratrów wspiera Dni Profilaktyki Zdrowia

0
851

Szpital Zakonu Bonifratrów z Krakowa bierze udział w Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia, które odbędą się od 18 do 24 września 2017 roku. Organizatorami akcji jest Województwo Małopolskie oraz Gmina Miejska Kraków.

Celem realizowanego po raz kolejny  projektu są działania mające na celu zapobieganie chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie, rozwijanie postaw oraz zachowań prozdrowotnych. Poprzez tę akcję władze pragną zachęcić mieszkańców Krakowa i okolic do regularnych badań oraz częstszych wizyt kontrolnych.

Szpital Zakonu Bonifratrów aktywnie wspiera tę inicjatywę. W jej ramach od 18 do 22 września 2017 roku w gabinetach specjalistycznych szpitala oferowane będą bezpłatne konsultacje ortopedyczne.

Natomiast 23 września 2017 roku specjaliści z placówki będą udzielać na Rynku Głównym w Krakowie porad lekarskich z zakresu ziołolecznictwa.

Szpital Bonifratrów w Krakowie jest interdyscyplinarnym ośrodkiem, zajmującym się leczeniem zachowawczym i operacyjnym, udzielaniem porad ambulatoryjnych oraz diagnostyką. Prowadzi oddziały: chorób wewnętrznych, angiologii i geriatrii, chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej, wojewódzki oddział chirurgii naczyń i angiologii, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz chirurgii jednego dnia.

Usługi realizuje zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie.

Placówka jest jednym z 4 bonifraterskich szpitali działających w Polsce. Pozostałe zlokalizowane są w Katowicach, Łodzi oraz w Piaskach-Marysinie. Zakon prowadzi też Zespół Poradni i Lecznictwa w Warszawie, apteki, sklepy zielarskie oraz domy opieki. W Europie Zakon Bonifratrów prowadzi kilkadziesiąt placówek medycznych, których tradycje sięgają XVII wieku.