Kraków: Szpital Bonifratrów z certyfikatem „Szpital bez bólu”

0
1016

W marcu 2016 roku Szpital Bonifratrów z Krakowa po raz kolejny został uhonorowany prestiżowym certyfikatem „Szpital bez bólu”. Certyfikat przyznaje Polskie Towarzystwo Badania Bólu, jest on potwierdzeniem, że placówka w codziennej pracy stosuje metody i środki skutecznie uśmierzające ból pooperacyjny.

Szpital Bonifratrów w Krakowie jest interdyscyplinarnym ośrodkiem, zajmującym się leczeniem zachowawczym i operacyjnym, udzielaniem porad ambulatoryjnych oraz diagnostyką. Prowadzi oddziały: chorób wewnętrznych, angiologii i geriatrii, chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej, wojewódzki oddział chirurgii naczyń i angiologii, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz chirurgii jednego dnia.

Usługi realizuje zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2016 ma wartość ponad 30 mln zł i dotyczy leczenia szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Placówka jest jednym z 4 bonifraterskich szpitali działających w Polsce. Pozostałe zlokalizowane są w Katowicach, Łodzi oraz w Piaskach-Marysinie. Zakon prowadzi też Zespół Poradni i Lecznictwa w Warszawie, apteki, sklepy zielarskie oraz domy opieki. W Europie Zakon Bonifratrów prowadzi kilkadziesiąt placówek medycznych, których tradycje sięgają XVII wieku.