Krapkowice: nowa komercyjna poradnia w Centrum Zdrowia

0
957

Od lutego 2014 w Krapkowickim Centrum Zdrowia funkcjonuje poradnia chorób metabolicznych. Obecnie oferuje usługi komercyjne.  Koszt pierwszej konsultacji wynosi 70 zł.

Poradnia specjalizuje się w leczeniu nadwagi i otyłości oraz zaburzeń w gospodarce lipidowej. Kwalifikuje i prowadzi pacjentów zakwalifikowanych do zabiegów bariatrycznych.

Krapkowickie Centrum  Zdrowia prowadzi trzy placówki, dwie w Krapkowicach: szpital na osiedlu XXX-lecia 21 i przychodnię przy ulicy Szkolnej oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Górażdżu.

Szpital prowadzi 7 oddziałów, w tym urologii jednego dnia i okulistyki jednego dnia, a także poradnie specjalistyczne. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość 17 321 672,24 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rehabilitację, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze oraz opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.

Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. rozpoczęło działalność w marcu 2009 roku na bazie przejętego SPZOZ. 100-procentowym udziałowcem spółki jest powiat krapkowicki. Od 2010 roku placówka oferuje także usługi komercyjne, są to między innymi zabiegi w zakresie okulistyki, urologii i chirurgii.