Kromed: nagroda dla innowacyjnej usługi

0
1000

Leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów z użyciem komórek macierzystych oferowane przez firmę Kromed zostało uznane za najbardziej innowacyjną usługę w konkursie „Łódź Proponuje-Innowacyjni i Kreatywni”. Zabiegi z użyciem komórek macierzystych są wykonywane łódzkiej Klinice Medical Magnus.

Komórki macierzyste wszczepiane w miejsce chore lub uszkodzone mnożą się i przejmują funkcje chorych tkanek. Ta metoda leczenia daje imponujące wyniki w stosunku do metod dotychczas stosowanych. Jej współautorem i właścicielem Kliniki Medical Magnus i firmy Kromed jest dr Marek Krochmalski.

Medical Magnus Clinic specjalizuje się w ortopedii, rehabilitacji i traumatologii sportowej. Świadczy też usługi z zakresu: neurochirurgii, kardiologii, chirurgii plastycznej i medycyny pracy.
W 2004 r. na terenie placówki został uruchomiony oddział szpitalny i ambulatorium chirurgii ortopedyczno–urazowej, w których wykonywane są zabiegi z zakresu artroskopii stawów: kolanowego, skokowego, łokciowego i barku, operacje uszkodzeń narządu ruchu (ścięgien, więzadeł krzyżowych, kości, stawów), tzw. „protezy kolan” (endoprotezoplastka) oraz operacje naprawcze i korekcyjne (np. paluchy koślawe, złamania, skręcenia, palce młotowate). Oddział posiada 30 łóżek.

Medical Magnus oferuje także rehabilitację. Placówka posiada własną pracownię biomechaniki, gdzie przy pomocy aparatury BIODEX można określić stan siły i równowagi mięśniowej ciała, co ułatwia celowaną rehabilitację po urazie czy leczeniu operacyjnym. Centrum dysponuje również jednym z nielicznych aparatów w Polsce – ALGONIX, który szybko pomaga powrócić do aktywności fizycznej.

Medical Magnus działa od  1987 roku.  Oferuje usługi zarówno komercyjne jak i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt placówki na rok 2012 ma wartość 3 332 450 zł. Z tego 2 252 500 zł jest przeznaczone na ambulatoryjną  opiekę specjalistyczną, 813 150 zł na leczenie szpitalne (ortopedia i traumatologia) oraz 366 800 zł na rehabilitację leczniczą. Medical Magnus mieści się przy ulicy Kopernika 38.