Ksawerów: nowy Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Jovimed

0
1140

W Ksawerowie (woj. łódzkie) powstał nowy Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Jovimed. Na razie rozpoczęła działalność część rehabilitacyjna ośrodka – Centrum Rehabilitacji Jovimed. Dom Seniora czeka na wpis do rejestru.

Placówka opiekuńcza została przygotowana jako spełniająca najwyższe standardy pod względem wyposażenia i jakości usług bytowych i opiekuńczych skierowanych do osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych.

Dom został zaprojektowany dla 60 pensjonariuszy i oferuje pobyty stałe oraz czasowe w pokojach 1- i 2-osobowych z łazienkami oraz wyjściem na balkon lub taras, a także przestronne pomieszczenia wspólne. Wokół domu znajdują się patia i ogród. Cały obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych.

Centrum Rehabilitacji Jovimed posiada gabinety do fizykoterapii, hydroterapii i masażu oraz salę gimnastyczną wyposażoną w sprzęt do kinezyterapii i ćwiczeń aerobowych. W placówce można także skorzystać z konsultacji specjalistów: specjalisty chorób wewnętrznych, rehabilitanta i neurologa. Usługi placówki są komercyjne. Placówka mieści się przy ulicy Zachodniej 37.