Laboratoria Alab: nowe badania diagnostyczne

0
964

Laboratoria Grupy Alab wprowadzily do swojej oferty nowe badania dotyczące nietolerancji pokarmowej IgG zależne. Według szacunków może być  nią dotkniętych około 45 procent populacji.

Mianem nietolerancji pokarmowej, która często jest mylona z alergią, określa się nieprawidłową reakcję organizmu z udziałem systemu odpornościowego i swoistych przeciwciał klasy G (IgG).  Symptomy nietolerancji pokarmowej pojawiają się kilka godzin a nawet kilka dni po spożyciu nietolerowanego pokarmu i mogą się utrzymywać do kilku tygodni.

By zapobiec objawom chorobowym często wystarczy wyeliminować z diety produkty nietolerowane. Badania pozwalają na identyfikację tych pokarmów. Do tego celu służy FoodTest 40 oraz 110, który wykrywa pokarmy powodujące nadprodukcję przeciwciał klasy IgG.FoodTest jest testem laboratoryjnym, wykonywanym z krwi. Za jego pomocą pozna oznaczyć nietolerancje na 40 lub 110 pokarmów, w zależności od rodzaju testu.

Grupa Alab liczy obecnie 155 punktów pobrań oraz 57 laboratoriów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Grupę Alab tworzą: Alab Laboratoria (36 laboratoriów), Laboratoria Medyczne Bruss (5 placówek w  Trójmieście i województwie pomorskim), Laboratoria Przygoda (7 laboratoriów na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim), Bio-diagnostyka (5 laboratoriów w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim), Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy oraz  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie.