Laboratoria Alab: nowe placówki i usługi

0
857


Laboratoria Alab otworzyły nową placówkę. Punkt pobrań powstał w Poznaniu na osiedlu Wichrowe Wzgórze 122. Alab oferuje też usługi pobrania krwi do badań z dojazdem do pacjenta.

Nowy  punkt pobrań w Poznaniu funkcjonuje przy NZOZ-ie Zdrowie Rodziny, który oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne.

Usługi pobrania krwi w domu pacjenta są oferowane na terenie Warszawy oraz bliskich okolic. Są to usługi komercyjne. Do 31 lipca 2013 roku Alab oferujemy  wykonanie lipidogramu w promocyjnej cenie, z 20-procentowym rabatem.

Spółka Alab powstała w 1987 roku, rozpoczynając działalność w zakresie handlu odczynnikami i aparaturą laboratoryjną. W roku 2001 założono pierwsze laboratorium, które rozpoczęło świadczenie usług na rzecz różnych zleceniodawców, w tym jednostek publicznych. Od 2007 firma pod nazwą Alab Laboratoria zajmuje się wyłącznie prowadzeniem laboratoriów. W roku 2008 pozyskano udziałowca branżowego, którym został Dr Hans Jakob Limbach – właściciel Medizinisches Versorgungszentrum Dr. Limbach & Kollegen z siedzibą w Heidelbergu, w Niemczech. Obecnie Grupa Alab obejmuje 57 laboratoriów działających na terenie całego kraju.