Laboratoria Bruss: testy na koronawirusa dla indywidualnych pacjentów

0
3723

Laboratoria Medyczne Bruss uruchomiły badania w kierunku SARS-Cov-2 dla osób indywidualnych.  Zgodnie z zaleceniami WHO badania przeprowadzane są za pomocą metody RT PCR, testami z certyfikatem CE-IVD w specjalnie do tego celu wyznaczonej i przygotowanej pracowni genetyki w Gdyni.

Wszystkie wyniki badań są zgłaszane do Wojewódzkie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a wykonawstwo badań podlega kontroli prowadzonej przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie.

Cena badania wynosi 500 zł.

Pracownia genetyki Bruss, zlokalizowana przy ulicy Powstania Styczniowego 9b w Gdyni, znajduje się na liście podmiotów uprawnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania badań na obecność wirusa SARS CoV-2.  Na liście jest obecnie 87 laboratoriów, w tym 25 prywatnych.

Czytaj także: Niepubliczne laboratoria medyczne aktywnie wspierają walkę z pandemią COVID-19>>>

Sieć Laboratoria Bruss prowadzi 38 punktów pobrań, które działają na terenie Polski północnej: w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Lęborku, Redzie, Rumii, Prabutach, Pruszczu Gdańskim, Tczewie i Wejherowie. Część z nich działa przy laboratoriach.

Laboratoria Medyczne Bruss należą do Grupy Alab, która prowadzi ponad 180 punktów pobrań i 57 laboratoriów diagnostycznych na terenie całego kraju. W ofercie posiada ponad 1000 badań.