Laboratoria Medyczne Bruss: nowy punkt pobrań

0
1125


Laboratoria Medyczne Bruss, należące do Grupy Alab, otworzą nowy punkt pobrań mieszczący się w Kwidzynie. Bruss prowadzi placówki na terenie województwa pomorskiego. Posiada ich już 12.

Na początku roku 2013 Bruss otworzył placówki w Gdyni i w Kościerzynie. Placówki Bruss wykonują badania dla poradni podstawowej opieki zdrowotnej, prywatnych gabinetów, pacjentów indywidualnych, szpitali oraz firm farmaceutycznych.

Do Grupy Alab należą także Alab Laboratoria prowadzące prawie 40 laboratoriów w całej Polski, Laboratorium Przygoda, które posiada 7 laboratoriów na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim, Bio-diagnostyka, tworząca sieć 5 laboratoriów w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim, Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy,  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do Grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie. Razem w Grupie jest 58 laboratoriów działających na terenie całego kraju. Jest to obecnie druga co do wielkości sieć laboratoriów w Polsce.