Laboratoria Vitalabo: nowe punkty pobrań

0
684

Laboratoria Medyczne Vitalabo, należące do Grupy Alab, otworzyły nowe punkty pobrań. Placówki mieszczą się w Koronowie, w Nowym Mieście Lubawskim oraz w Sępólnie Krajeńskim. Vitalabo prowadzi już 55 punktów pobrań i 6 laboratoriów.

W Nowy Mieście Lubawskim nowy punkt pobrań mieści się przy ulicy Targowej 28, gdzie działa poradnia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej Anmed, w Sępólnie Krajeńskim – w Centrum Medycznym Spamed, a  w Koronowie – przy ulicy Wincentego Witosa1 K.

Poza punktami pobrań Vitalabo prowadzi sześć laboratoriów. Centralne laboratorium mieści się w Bydgoszczy, pozostałe w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu,  w Koszalinie, w Grudziądzu,  w Brodnicy i w Lipinie.  Placówki Vitalabo działają na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Placówki Vitalabo oferują wszystkie badania podstawowe oraz szeroki panel badań specjalistycznych, zarówno na podstawie skierowań z NFZ, jak i komercyjnie.

Grupę Alab tworzą oprócz Vitalabo także: Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss (w województwie pomorskim), Laboratoria Przygoda (laboratoria na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim), Bio-diagnostyka (laboratoria w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim) oraz Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie.