Laboratorium Diagnostyki na liście placówek uprawnionych do testów na koronawirusa

0
506

Laboratorium Medyczne Diagnostyka, działające przy ulicy Paderewskiego 32c w Katowicach znalazło się na liście Ministerstwa Zdrowia, zawierającej placówki uprawnione do wykonywania badań na obecność koronawirusa. Na liście znajduje się obecnie 168 laboratoriów, 46 z nich to placówki prywatne.

Laboratorium Diagnostyki to punkt typu Drive&Go –Thru. W województwie śląskim na liście jest także laboratorium Diagnostyki z Cieszyna.

Na listę trafiło także laboratorium sieci Zip Laboratoria, prowadzone przez Zip Medical sp. z o.o. Laboratorium zlokalizowane jest w Płocku, przy ulicy Kolegialnej 47, gdzie działa również Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Medikard.

Czytaj także: Ministerstwo Zdrowia: korzystamy z wiedzy prywatnych laboratoriów>>>

Na liście laboratoriów uprawnionych do wykonywania badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 jest w sumie kilkanaście laboratoriów Grupy Diagnostyka, laboratoria Grupy Alab, laboratorium Synevo oraz wiele innych prywatnych laboratoriów zlokalizowanych na ternie całego kraju.

Najwięcej laboratoriów wykonujących testy na obecność koronawirusa działa w województwach: mazowieckim – 26, śląskim – 17, wielkopolskim – 16, oraz dolnośląskim, małopolskim i pomorskim –  po 13.

Najwięcej prywatnych laboratoriów działa w województwach – mazowieckim – 8, śląskim – 7 oraz  w wielkopolskim i pomorskim –  po 6.

Aktualna lista laboratoriów znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia>>>