Laboratorium Fryda: nowe placówki

0
1255


Laboratorium Fryda, należące do Grupy Diagnostyka, od kilku miesięcy prowadzi nowe placówki – w Kłobucku i Parzymięchach. W sumie sieć obejmuje już 23 laboratoria i punkty pobrań.

Nowe punkty pobrań powstały w przychodniach: nr 1 i nr 2 w Kłobucku oraz w przychodni w Parzymięchach, w województwie śląskim, na terenie którego działa większość placówek Laboratorium Fryda.  Placówki oferują dostęp do pełnej oferty badań oraz usług sieci.

Dr n. med. Teresa Fryda Laboratorium Medyczne powstało w 1989 roku. W roku 2012 weszły w skład Grupy Diagnostyka, tworząc największą sieć laboratoriów w Polsce. Spółka zatrudnia ponad 200 osób. Oferuje usługi w zakresie prowadzenia laboratoriów szpitalnych i przychodnianych, czyli tzw. outsourcingu laboratoriów. W każdym z laboratoriów działa system jakości zgodny z normami ISO 9001, ISO 17025, ISO 15189 oraz zasadami Good Laboratory Practice.

Grupa Diagnostyka prowadzi ponad 90 laboratoriów we wszystkich większych miastach Polski. Ilość punktów pobrań przekroczyła 240. Rocznie  w laboratoriach Diagnostyki wykonuje się ponad 20 milionów oznaczeń.

W 2011 roku mniejszościowy pakiet udziałów w Spółce Diagnostyka przejął fundusz Mid Europa Partners. W grudniu 2011 roku Diagnostyka Sp. z o. o. przejęła 100 procent udziałów w spółce Dr n. med. Teresa Fryda Laboratorium Medyczne Sp. z o. o.