Laboratorium Synevo na liście placówek wykonujących testy na koronawirusa

0
2747

Zakład Genetyki Synevo działający przy ulicy Balickiej 35 w Krakowie został wpisany na listę podmiotów uprawnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania badań na obecność wirusa SARS CoV-2.  Na liście jest obecnie 87 laboratoriów, w tym 25 prywatnych.

Wśród placówek wykonujących testy na koronawirusa są laboratoria Diagnostyki zlokalizowane w Warszawie, we Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie i Szczecinie oraz laboratoria Genesis z Poznania i GenXOne SA z Suchego Lasu koło Poznania, także należące do Grupy Diagnostyka.

Są tam także placówki z Grupy Alab – Medyczne Laboratorium Diagnostyczne, Pracownia Genetyki Alab Laboratoria, działające w Warszawie oraz Medyczne Laboratorium Diagnostyczne, Pracownia Genetyki Bruss z Gdyni.

Czytaj także: Lux Med: nieodpłatne pakiety opieki dla osób, które straciły pracę>>>

Wśród prywatnych laboratoriów wykonujących testy na koronawirusa są także Kardio-Med Silesia, Laboratorium Medyczne GynCentrum oddział Sosnowiec, Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Centrum Medyczne Femina Kapuśniak Waleczek sp.j, z Katowic, Invicta z Gdańska, Genloxa sp. z o.o. z Pucka, a w Warszawie – Warsaw Genomics Laboratorium Analiz Genetycznych, Centrum Medyczne MedGen oraz NZOZ Medigen Diagnostyka Molekularna.

W Łodzi badania wykonują prywatne laboratoria: Salve Medica oraz Centrum Medycyny Klinicznej dr n.med. Karol Majewski, w Szczecinie – NZOZ Meditest Diagnostyka Medyczna Jacek Podolski.

W województwie wielkopolskim badania takie wykonują Zakład Diagnostyki Medycznej Sp. z o.o., Centrum Badań DNA oraz Instytut Mikroekologii z Poznania, a w województwie kujawsko-pomorskim – Instytut Genetyki Sądowej sp. z o.o. z Bydgoszczy.

Aktualna lista laboratoriów znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia>>>