Laguna Medical rozszerza zakres usług

0
886

NZOZ Laguna Medical rozszerzył zakres usług o ortopedię. W gdyńskie placówce NZOZ-u, Pomorskie Centrum Zdrowia przy Placu Kaszubskim dostępne są zarówno konsultacje jak zabiegi z tej specjalności. Usługi w zakresie ortopedii są komercyjne.

W ramach zabiegów ortopedycznych wykonywana jest między innymi artroskopia stawów czy leczenia komórkami macierzystymi.

NZOZ Laguna Medical działa od 2001 roku, kiedy to grupa lekarzy pracujących na oddziale okulistycznym Szpitala Świętego Wojciecha w Gdańsku-Zaspie założyła Pracownię Angiografii Fluoresceinowej i Laseroterapii Oka. W 2002 roku Pracownię przekształcono w Centrum Diagnostyki Laseroterapii i Chirurgii Oka NZOZ Laguna Medical, z oddziałami w Chojnicach, Chełmnie, Gdańsku-Chełmie i Gdańsku-Śródmieście, poszerzając ofertę o operacje i zabiegi okulistyczne, m.in. zabiegi usunięcia zaćmy ultradźwiękami, operacje zeza i jaskry oraz chirurgię plastyczną powiek. W roku 2003 uruchomiono wraz z Centrum Okulistycznym Nowy Wzrok w Gdańsku pierwszą w Polsce północnej placówkę wykonującą laserową korekcję wad wzroku LASiK. W roku 2004 nawiązano współpracę z warszawskim szpitalem Enel-Med, gdzie specjaliści Laguna Medical rozpoczęli wykonywanie zabiegów usunięcia zaćmy. W wyniku tej współpracy na terenie Enel-Medu powstał Jednodniowy Oddział Okulistyczny NZOZ Lam Med.

W 2005 roku powstała pracownia wczesnej diagnostyki jaskry, wyposażona w jeden z najnowocześniejszych w Polsce sprzętów okulistycznych: skaner GDx do mierzenia grubości warstwy włókien nerwowych siatkówki, aparat ATP do pomiaru ciśnienia w oku i grubości rogówki oraz FDT do komputerowego badania pola widzenia podwójnej częstotliwości. W tym samym czasie nawiązano współpracę z Lecznicami Citomed w Toruniu, gdzie stworzono Centrum Okulistyki Laserowej Zdrowe Oczy, oferujące szeroką gamę operacji okulistycznych, w tym LASIK i operacje zaćmy. W 2007 roku został powołany Jednodniowy Oddział Okulistyczny w Sopocie, w którym lekarze Laguna Medical wykonują zabiegi usunięcia zaćmy w ramach kontraktu z NFZ. Natomiast w 2008 roku powstał Okulistyczny Szpital Jednodniowy w Bydgoszczy NZOZ Lam Med, wykonujący operacje zaćmy, a w Chełmnie rozpoczął działalność Ortopedyczny Oddział Jednodniowy, realizujący umowę z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Wartość kontraktów NZOZ-u z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi w roku 2012 – 847 655,18 zł (umowa z oddziałem wojewódzkim w Gdańsku) i 310 tys. zł (umowa z oddziałem województwa kujawsko-pomorskiego). Prezesem Laguna Medical Sp. z o.o. jest Piotr Gołębiewski.