Łańcut: nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej

0
804

Od lipca 2014 roku w Centrum Medycznym w Łańcucie funkcjonuje oddział rehabilitacji kardiologicznej. Świadczenia realizowane w oddziale skierowane są do osób po incydentach kardiologicznych i z dolegliwościami układu krążenia.

Rehabilitacja prowadzona jest w oparciu o indywidualnie dobrany program treningowy przygotowany przez lekarza specjalistę kardiologa lub lekarza rehabilitacji medycznej lub balneologii i medycyny fizykalnej we współpracy z magistrem fizjoterapii. Program ustala się na podstawie przeprowadzonego testu wysiłkowego na bieżni ruchomej lub cykloergometrze, wyników innych badań kardiologicznych (EKG metodą Holtera, monitorowanie ciśnienia tętniczego metodą Holtera) oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Oprócz ćwiczeń fizycznych i zabiegów z zakresu fizykoterapii rehabilitacja kardiologiczna obejmuje również pomoc psychologa i zajęcia edukacyjne ukierunkowane na promocje i profilaktykę zdrowia, szczególnie chorób układu krążenia 

Centrum Medyczne w Łańcucie sp. z o.o. to spółka z udziałem samorządu powiatowego, która prowadzi szpital z 15-oma oddziałami, poradnie podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistyczne, oferuje także rehabilitacje i diagnostykę. Prowadzi między innymi oddziały psychiatryczne dla dzieci i młodzieży, stacjonarny i dzienny. Oferuje opiekę długoterminową. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość ponad 48 mln zł.