Laser-Med: poprawa wyników finansowych w II kwartale 2014

0
858

Łączne przychody spółki Laser-Med za dwa kwartały 2014 roku wyniosły 359.818 zł i były nieco wyższe od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Jednocześnie w II kwartale roku 2014 odnotowano znacznie niższą stratę w wysokości 19.560 zł niż w 2013 roku (narastająco od początku 2013 roku miała wartość 94.345 zł).

Na wynik finansowy za II kwartał 2014  miały wpływ wydatki związane z funkcjonowaniem spółki, które w ostatnim kwartale wzrosły w związku z dokonaniem szeregu drobnych inwestycji w zaplecze techniczne niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto spółka kontynuowała działania promocyjne i marketingowe, służące zwiększeniu rozpoznawalności marki na rynku lokalnym, a także inwestowała w pracowników, realizując liczne szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii. Zakupiono też preparaty długoterminowe wykorzystywane do zabiegów w dermatologii estetycznej, a cieszące się ostatnio dużym zainteresowaniem klientów.

Laser-Med S.A. prowadzi w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej placówkę oferującą usługi w zakresie odmładzania skóry, zaawansowane technologicznie metody odchudzania i modelowania sylwetki oraz zabiegi laseroterapii. W ofercie centrum znajdują  się zabiegi dla pań (zabiegi na twarz, modelowanie sylwetki, zabiegi z dermatologii leczniczej i estetycznej, konsultacje chirurgiczne i dietetyczne), dla panów (zabiegi na twarz, modelowanie sylwetki), a także zabiegi kosmetyczne. Zarząd firmy tworzą: Kamila Krieger (prezes zarządu) oraz Ewa Łączkowska (członek zarządu).

W roku 2013 spółka uzyskana przychody netto ze sprzedaży w wysokości 561 053 zł i stratę wielkości 261 214 zł.