Laser-Med: wyższe przychody, większa strata

0
778

Spółka Laser-Med S.A. z Bydgoszczy zanotowała w II kwartale 2013 roku przychody netto ze sprzedaży w wysokości 171 710 zł. Przychody te były nieznacznie wyższe, niż te zanotowane w II kwartale roku 2013, kiedy to wyniosły 149 442 zł. Spółka wykazała również wyższą niż w I kwartale stratę na poziomie 72 003 zł.

Łączne przychody spółki za dwa kwartały 2013 roku wyniosły 321 152 zł i były nieco niższe od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego. W drugim kwartale 2013 zauważalne było wzmożone zainteresowanie zabiegami odchudzającymi i upiększającymi w związku z sezonem urlopowym (zabiegi modelujące sylwetkę). Na przychody spółki miała również wpływ zwiększona sprzedaż usługi z zakresu upiększania twarzy, tj. korekcji zmarszczek toksyną botulinową.

Na wynik finansowy za II kwartał 2013  miały wpływ też wydatki związane z funkcjonowaniem salonu – zakup preparatów potrzebnych dla świadczenia wielu usług, w tym zapasu botoksu, a także inne stałe koszty, między innymi wynagrodzenia pracowników. W celu promocji oferty i pozyskania klientów spółka przeprowadziła kampanie reklamowe.

W II kwartale dokonano także podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję akcji serii E. W ramach przeprowadzonej subskrypcji prywatnej zostało objętych 173 566 akcji zwykłych na okaziciela serii E. Spółka zaciągnęła też pożyczki od akcjonariuszy.

Laser-Med S.A. prowadzi w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej placówkę oferującą usługi w zakresie odmładzania skóry, zaawansowane technologicznie metody odchudzania i modelowania sylwetki, zabiegi laseroterapii. W ofercie centrum znajdują  się zabiegi dla pań (zabiegi na twarz, modelowanie sylwetki, zabiegi z dermatologii leczniczej i estetycznej, konsultacje chirurgiczne i dietetyczne), dla panów (zabiegi na twarz, modelowanie sylwetki), a także zabiegi kosmetyczne. Zarząd firmy tworzą: Kamila Krieger (prezes zarządu) oraz Ewa Łączkowska (członek zarządu).