Łask: Centrum Dializa inwestuje w wyposażenie szpitala

0
936

Spółka Centrum Dializa, która dzierżawi Szpital w Łasku, inwestuje w wyposażenie placówki. W szpitalu powstaje pracownia diagnostyki obrazowej, która będzie wyposażona w nowoczesny sprzęt. Koszt inwestycji wyniósł około 4,5 mln zł.

W zmodernizowanym zakładzie radiologii będzie działać między innymi tomograf komputerowy, angiograf i cyfrowy aparat RTG. Inwestycja trwała od października 2013 roku i objęła także konieczną przebudowę pomieszczeń..
Szpital w Łasku prowadzi 14 oddziałów, w tym miedzy innymi udarowy, chirurgii szczękowej i laryngologii, dzienny rehabilitacji, chirurgii dla dzieci czy neurologii. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość prawie 32 mln zł.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstała w 2000 roku w Sosnowcu. W 2001 roku została otwarta w Sosnowcu pierwsza stacja dializ z poradnią nefrologiczną. Obecnie firma zarządza około 44 stacjami dializ na terenie kraju, z których korzysta około 1500 pacjentów.

W 2013 roku Centrum Dializa Sp. z. o. o. przeprowadziła w stacjach dializ ponad 210 tysięcy zabiegów. W placówkach wprowadzony został system zarządzania jakością ISO 9001:2001.Firma planuje otwieranie kolejnych stacji na terenie kraju oraz dalszy rozwój już działających. Centrum Dializa prowadzi także ośrodek badań klinicznych Avoxova oraz zarządza szpitalami w Pszczynie i Łasku.