Łask: nowy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w szpitalu

0
870

W szpitalu w Łasku rozpoczął działalność Zakład Pielęgnacyjno–Opiekuńczy. Szpital jest prowadzony przez Centrum Dializa z Sosnowca. Dzierżawca systematycznie inwestuje w wyposażenie placówki.

W lipcu 2015 roku do szpitala trafiły nowoczesne łóżka, które przeznaczone zostały dla oddziału intensywnej terapii oraz dla nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

Szpital w Łasku prowadzi 14 oddziałów, w tym miedzy innymi udarowy, chirurgii szczękowej i laryngologii, dzienny rehabilitacji, chirurgii dla dzieci czy neurologii. Kontrakt placówki z NFZ ma wartość około 30 mln zł.

Centrum Dializa zarządza 44 stacjami dializ na terenie kraju, z których korzysta około 1500 pacjentów. Przeprowadzanych jest w nich ponad 200 tysięcy zabiegów rocznie.

Od czterech lat Centrum Dializa dzierżawi szpital w Pszczynie, a od trzech – szpital w Łasku. Od września 2015 roku Centrum dzierżawi szpital w Opatowie, podpisało także porozumienie z powiatem w Białogardzie w sprawie dzierżawy miejscowego szpitala. Centrum Dializa prowadzi także ośrodek badań klinicznych Avoxova.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Prezesem spółki jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 procent udziałów. Główna siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27.