Lecznica Certus czeka na konkurs na świadczenia

0
776

Prywatna Lecznica Certus z Poznania nie znalazła się w opublikowanej 27 czerwca 2017 roku sieci szpitali. Placówka podkreśla, że skupia się na realizacji umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, która obowiązuje do końca września 2017 roku i liczy na konkursy, które ogłosi NFZ.

„Liczymy, że takie konkursy zostaną ogłoszone w zakresach, w których mamy ogromne doświadczenie i rzesze pacjentów, którzy korzystali z naszych usług w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Mamy tu na myśli zwłaszcza urologię, gdzie umowę z publicznym płatnikiem mamy od 1999 roku, a świadczenia realizujemy także w ramach pakietu onkologicznego” – oświadcza Certus w komunikacie.

Lecznica liczy także, że będzie mieć szansę powalczyć o kontrakt na ortopedię, gdzie wykonuje między innymi zabiegi leczenia chorób kręgosłupa i w ostatnim rankingu szpitali tygodnika „Wprost” zajęła w tym zakresie miejsce w pierwszej dziesiątce szpitali w kraju.

Certus, niezależnie od umów z NFZ, oferuje świadczenia pełnopłatne, zarówno dla pacjentów indywidualnych jak i w ramach dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Lecznica nie znalazła się w sieci szpitali, ponieważ nie spełniała jednego z kryteriów, jakim było posiadanie od co najmniej dwóch lat umowy z NFZ na szpitalny oddział ratunkowy.

Prywatna Lecznica Certus powstała  w roku 1992 jako pierwszy prywatny szpital w Polsce. Prowadzi 4 placówki. Trzy z nich zlokalizowane są w Poznaniu: przy ulicy Grunwaldzkiej, Dąbrowskiego (Centrum Medyczne Nr 1) oraz Wagrowskiej (Centrum Medyczne Nr 2), a jedna – w Swarzędzu (Centrum Medyczne Nr 3).

Przy ulicy Grunwaldzkiej działa szpital  z 51 łóżkami, który oferuje usługi w zakresie urologii, ginekologii, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu.  Certus oferuje także usługi ambulatoryjne w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne i diagnostykę.

Usługi Placówek Certus są zarówno komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktu z NFZ. Wartość kontraktu zawartego na rok 2016 wynosiła 5,1 mln zł. Kontrakt dotyczył usług w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego (ortopedii i traumatologii narządu ruchu, urologii, chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, ginekologii).

W lutym 2017 umowę zakupu Leczniczy Certus podpisała Penta Hospitals International, największa w Europie Środkowo-Wschodniej grupa szpitali i przychodni.