Lecznica Certus w kampanii „Dziecko bezpieczne na drodze”

0
911


Prywatna Lecznica Certus z Poznania będzie uczestniczyła w 6 edycji kampanii „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą”, której głównym organizatorem jest firma Bridgestone. Kampania dotyczy bezpieczeństwa dzieci na drodze. Spotkania wzbogacone będą o elementy udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku kampanię „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze” wspierają 3 poznańskie firmy z Konsorcjum Marki Poznań – Certus, Stary Browar i Symetria. Udział Certusa pozwolił rozszerzyć program zajęć o dodatkowe elementy związane z udzielaniem pierwszej pomocy. 

– Odpowiednio wyszkolone pielęgniarki opowiedzą dzieciom, jak prawidłowo wezwać pomoc w razie wypadku. Maluchy dowiedzą się, gdzie należy zadzwonić, co trzeba powiedzieć i jak powinny zachować się w takiej sytuacji – wyjaśnia Maciej Majewski z Prywatnej Lecznicy Certus. – Ta podstawowa wiedza będzie dla dzieci przydatna nie tylko na drodze, ale także w innych, niespodziewanych wydarzeniach życia codziennego – dodaje.

W interaktywnych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze będzie uczestniczyć ponad 2700 dzieci z 25 wielkopolskich przedszkoli i szkół podstawowych. Od 25 września do 11 października 2013 organizatorzy akcji opowiedzą maluchom m.in. jak prawidłowo zapinać pasy, korzystać z fotelika samochodowego i jak być widocznym na drodze.

Kampania „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą” jest inspirowana globalną akcją „Think before you drive” organizowaną przez fundację Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), korporację Bridgestone oraz związki motoryzacyjne na całym świecie.

W Wielkopolsce już po raz 6. realizuje ją Bridgestone Poznań przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.
Prywatna Lecznica Certus prowadzi 4 placówki. Trzy z nich zlokalizowane są w Poznaniu: przy ulicy Grunwaldzkiej, Dąbrowskiego oraz Wagrowskiej, jedna – w Swarzędzu. Przy ulicy Grunwaldzkiej działa także szpital w 51 łóżkami.

Usługi Certusa są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2013 ma wartość około 5 mln zł i dotyczy usług w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego (ginekologia i położnictwo, chirurgia ogólna, chirurgia plastyczna, urologia, ortopedia i traumatologia narządu ruchu). W ramach NFZ Certus oferuje także podstawową opiekę zdrowotną.