Lecznica Certus wprowadziła system ratalny

0
873


Prywatna Lecznica Certus z Poznania wprowadziła możliwość płacenia za leczenie szpitalne w systemie ratalnym w ramach programu „Zdrowie na Raty”. Kredyt w tym systemie może zostać uruchomiony na rozliczenie należności za hospitalizację pacjenta w związku z procedurą medyczną o cenie stałej.

System zakłada, że w przypadku spłaty należności w ciągu sześciu miesięcy lub w krótszym okresie kredyt nie jest oprocentowany. W przypadku dłuższej spłaty oprocentowania wynosi 12 procent. Maksymalny okres spłaty wynosi 18 miesięcy. W pozostałych przypadkach możliwe jest zawarcie umowy z firmą Ratalnie.com, w której Certus pośredniczy.

Prywatna Lecznica Certus prowadzi 4 placówki. Trzy z nich zlokalizowane są w Poznaniu: przy ulicy Grunwaldzkiej, Dąbrowskiego oraz Wagrowskiej, jedna – w Swarzędzu. Przy ulicy Grunwaldzkiej działa szpital w 51 łóżkami.

Usługi Certusa są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2013 ma wartość około 5 mln zł i dotyczy usług w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego (ginekologia i położnictwo, chirurgia ogólna, chirurgia plastyczna, urologia, ortopedia i traumatologia narządu ruchu). W ramach NFZ Certus oferuje także podstawową opiekę zdrowotną.