Lekarz z Carolina Medical Center najlepszym ortopedą na Liście 100

0
865

Dr Robert Śmigielski z Carolina Medical Center znalazł się na 79. miejscu listy najbardziej wpływowych osób w medycynie. Jednocześnie zajął pierwsze miejsce wśród ortopedów w Polsce.

Robert Śmigielski to ortopeda traumatolog, ordynator oddziału ortopedii w Carolina Medical Center. Jest wiceprzewodniczącym Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej oraz członkiem zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Artroskopii, Chirurgii Kolana i Ortopedii Sportowej (ISAKOS),  był także przewodniczącym Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Plebiscyt organizował po raz kolejny „Puls Medycyny”, który wyróżnia osoby najbardziej wpływowe w medycynie oraz w ochronie zdrowia. Na pierwszym miejscu najbardziej wpływowych osób w medycynie znalazł się profesor Henryk Skarżyński. W drugiej kategorii zwyciężył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów w zakresie ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii i rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną, prowadzi całodobowe ambulatorium urazowe, oferuje konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, trening motoryczny. Jest wieloletnim partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Baletu Narodowego.

Carolina Medical Center jest częścią  Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.