Lekarz z Carolina Medical Center w Komitecie Artroskopowym ESSKA

0
863


Dr Urszula Zdanowicz z Carolina Medical Center została zaproszona do Komitetu Artroskopowego ESSKA (European Society of Sport Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy). Komitet opracowuje między innymi standardy postępowania w różnych patologiach, prowadzi prace badawcze oraz organizuje szkolenia dla ortopedów z naszego kontynentu.

W Komitecie zasiada zaledwie 12 wybranych osób z całej Europy, zajmujących się tematyką artroskopową. Dr Zdanowicz jest jedyną przedstawicielką naszego kraju w tym elitarnym gronie.

Urszula Zdanowicz jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Szczególne obszary zainteresowań Urszuli Zdanowicz stanowi leczenie (zachowawcze, leczenie małoinwazyjne, w tym min. artroskopowe oraz leczenie chirurgiczne) stawu kolanowego oraz stawu skokowego i stopy, w tym między innymi złamania, skręcenia, zwichnięcia, urazy więzadeł, ścięgien i mięśni, przeciążenia, choroby chrząstki, zmiany zwyrodnieniowe, urazy sportowe, chirurgia rekonstrukcyjna, wady wrodzone i zaburzenia osi kończyn zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. Od 2001 roku Urszula Zdanowicz pracuje na oddziale ortopedii i traumatologii sportowej Carolina Medical Center.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2010 roku działa przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A. , której 80,9 procent akcji przejął Lux Med.