Lekarz ze Szpitala na Klinach w zarządzie Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego

0
405

Paweł Wisz, specjalista z zakresu urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach, został powołany do struktur zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego. Jest pierwszym Polakiem w europejskich strukturach Towarzystwa.

Europejskie Robotyczne Towarzystwo Urologiczne to jedna z największych organizacji medycznych, odpowiedzialna za integrację środowiska urologicznego oraz tworzenie materiałów, stanowiących fundament rekomendacji dla lekarzy urologów na całym świecie. Towarzystwo gromadzi wokół siebie specjalistów oraz liderów w dziedzinie robotycznej chirurgii urologicznej.

– To dla mnie ogromny zaszczyt i nobilitacja zasiadać w strukturach zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego. Przez całe lata organizacja ta stanowiła dla mnie kluczowe źródło informacji i rekomendacji dotyczących dalszych postępów w chirurgii robotycznej, w której się specjalizuję. Dlatego cieszę się, że moje dotychczasowe działania i osiągnięcia zostały docenione, a tym samym będę mógł współuczestniczyć w podejmowaniu kolejnych wyzwań przez Towarzystwo. Jako członek zespołu będę chciał położyć znaczący nacisk na edukację robotyczną i szkolenie w tym zakresie młodych lekarzy, bo już dzisiaj dostrzegamy potrzebę szkolenia nowych kadr w tym obszarze – mówi dr Paweł Wisz.

Misją ERUS jest integracja sił – wiedzy i doświadczenia najwybitniejszych lekarzy na poziomie europejskim i oferowanie członkom Towarzystwa najbardziej aktualnych i innowacyjnych programów szkoleń z zakresu robotyki.

– Z przyjemnością informujemy, że do naszego zespołu dołączył jeden z najlepiej wyszkolonych w Europie specjalistów z zakresu urologii robotycznej – dr Paweł Wisz, który posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zabiegów urologicznych, wykonywanych z użyciem robota da Vinci. Jest również jedynym polskim międzynarodowym trenerem w chirurgii robotycznej w ośrodku ORSI Academy, największym na świecie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. Ponadto, dr Wisz jest przedstawicielem kraju, który bardzo intensywnie rozwija chirurgię robotyczną w swoich ośrodkach i krzewi wiedzę wśród młodych lekarzy. To stanowi ogromny potencjał, ale i wyzwanie dla takich organizacji jak nasza, której jednym z głównych celów jest nie tylko bezpieczne wprowadzanie nowych technologii do danego kraju, ale również tworzenie referencyjnych ośrodków i zwalidowanych programów szkoleniowych. Dr Wisz posiadający ugruntowaną wiedzę dydaktyczną z zakresu robotyki urologicznej z pewnością będzie również wartością dodaną dla wszystkich osób z Polski, które będą chciały odbyć szkolenie w języku ojczystym w naszym ośrodku – podkreśla prof. Alexandre Mottrie z ORSI Academy w Belgii, będący również prezesem Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego.

Czytaj także: Prywatne placówki to pionierzy innowacji w medycynie>>>

Dr Paweł Wisz jest obecnie lekarzem krakowskiego Szpitala na Klinach. Doświadczenia zdobywał między innymi w Klinice Urologii w Leverkusen w Niemczech – jednej z pionierskich placówek we wprowadzaniu robota da Vinci do standardu chirurgicznego, która jako pierwsza w Niemczech została certyfikowanym oddziałem leczenia chorób prostaty (Prostatazentrum).

Dr Paweł Wisz pracował w najlepszym centrum robotyki w Europie, jak również jest jednym z siedmiu urologów na świecie, którzy odbyli pełne, certyfikowane szkolenie u boku mistrza tej dziedziny prof. Alexandre Mottrie. Zdobywał umiejętności także pod kierownictwem amerykańskiego mistrza robotycznej prostatektomii prof. Patela. Jest również jedynym polskim międzynarodowym trenerem w chirurgii robotycznej w ośrodku ORSI Academy, największym na świecie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. Paweł Wisz jako pierwszy urolog w Polsce wykonuje zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci metodą „Collar”, opracowaną i opublikowaną przez prof. Alexandra Mottrie.