Lexum otwiera nowa placówkę w Warszawie

0
1298


Lexum Europejskie Kliniki Okulistyczne będące częścią międzynarodowej Grupy Lexum, środkowoeuropejskiej sieci ośrodków okulistycznych, otworzyły nową placówkę w Warszawie. Ośrodek zlokalizowany został w budynku przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 nr 18 i zajmuje powierzchnię blisko 600 mkw.

Jest to piąta placówka Lexum w Polsce. Pozostałe działają w Poznaniu, przy ulicy ul. abpa A. Baraniaka (Galeria Malta), w Krakowie, przy ulicy Zwierzynieckiej, w Szczecinie przy ulicy Mickiewicza oraz we Wrocławiu przy ulicy Powstańców Śląskich.

Placówki Lexum oferują pełny zakres usług okulistycznych: zabiegi okulistyczne, leczenie zachowawcze, pełną diagnostykę. W ramach zabiegów operacyjnych w placówka Lexume wykonuje się laserową korekcję wad wzroku, zabiegi usunięcia zaćmy, zabiegi  likwidacji stożka rogówki, zabiegi   witrektomii, chirurgię zeza wraz z rehabilitacją wzrokową, zabiegi przeciwjaskrowe oraz pełen zakres drobnych zabiegów  takich jak na przykład usunięcie gradówki.

Do 2010 roku  placówki działały pod nazwą Kliniki Okulistyczne Intermedia. Zmiana nazwy nastąpiła w efekcie połączenia z międzynarodową siecią klinik okulistycznych działających w ramach Grupy Lexum.

Grupa Lexum została założona w 1993 roku przez profesora Martina Filipca, a obecnie składa się z 9 klinik. Oprócz placówek polskich są to także klinki okulistyczne w Pradze, Ostrawie, Brnie i Czeskich Budziejowicach.