Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia: Scanmed nominowany w dwóch kategoriach

0
1006


Spółka Scanmed Multimeds została nominowana w dwóch kategoriach w konkursie Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia, organizowanym przez wydawnictwo Wolters Kluwer oraz Uczelnię Łazarskiego. Były to kategorie: zarządzanie bezpieczeństwem pacjentów oraz zarządzanie kapitałem ludzkim.

Nominowane zostały projekty ,,Zarządzanie ryzykiem medycznym w Grupie Scanmed Multimedis’’ (w pierwszej z kategorii) oraz ,,Przygotowanie organizacji do wdrożenia Normy Social Accountability 8000’’(w drugiej kategorii).
Kapituła Konkursu wyróżniła oba projekty zgłoszone przez Grupę Scanmed Multimedis jako rozwiązania innowacyjne i wyróżniające się w podejściu do zarządzania w nominowanych obszarach na tle innych podmiotów medycznych.

– Projekty te zasługiwały na najwyższe uznanie – powiedziała Małgorzata Gałązka-Sobotka z Uczelni Łazarskiego, która była w komisji oceniającej projekty. –  Pewną przeszkodą w decyzji o przyznaniu im nagrody był jedynie fakt, że są w trakcie wdrożenia. Za kilka miesięcy, gdy wdrażanie zostanie zakończone będzie można ocenić ich efekty. Mają szansę na nagrodę w roku przyszłym, o ile oczywiście zostaną ponownie zgłoszone.

Do konkursu zgłoszono 34 projekty, opracowane przez zespoły specjalistów w szpitalach. Były to kategorie: Zarządzanie Bezpieczeństwem Pacjentów, Zarządzanie Finansami, Zarządzanie Infrastrukturą i Informatyzacją oraz Zarządzanie Kapitałem Ludzkim.

12 marca 2014 roku w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w drugiej edycji Konkursu. Celem Konkursu ,,Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia’’ jest promowanie najwyższych standardów zarządzania podmiotami leczniczymi, w tym upowszechnianie najlepszych praktyk i rozwiązań w zakresie zarządzania bezpieczeństwem pacjentów, finansami, infrastrukturą i kapitałem ludzkim. Jest to wspólna inicjatywa wydawnictwa Wolters Kluwer oraz Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

W ramach Grupy Scanmed Multimedis świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku, oferując usługi w ramach 24 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.