Likwidacja spółki Gromada Medica

0
990

Spółka Gromada Medica została postawiona w stan upadłości. Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada, do której należy spółka, nie przewiduje już prowadzenia działalności medycznej. Obecnie zbierane są oferty dotyczące zakupu wyposażenia placówki, zarówno sprzętu medycznego jak i biurowego.

– Określenie przyczyn upadłości spółki jest sprawą bardzo skomplikowaną i tak na prawdę do końca nie znaną. Generalnie podstawą upadłości jest brak płynności finansowej.  Powody takiego stanu są różne, chociażby zarządzanie finansami – inżynieria finansowa, kontroling, podejmowanie zobowiązań, odpłatność za świadczone usługi i wiele innych – mówi Tomasz Paczkowski, prezes zarządu spółki Gromada Medica w upadłości.

Wniosek o upadłość spółki Gromada Medica został złożony 29 lipca 2011 roku. 31 sierpnia 2011 sąd przyjął wniosek i ustanowił syndyka. Gromada Medica prowadziła działalność medyczną w budynku przy warszawskim hotelu przy Placu Powstańców Warszawy 2, oferując usługi lekarzy , specjalistów oraz diagnostykę. Oferowała firmom i zakładom pracy stałą opiekę profilaktyczno-leczniczą, podstawową i specjalistyczną według wybranego pakietu świadczeń. Zabezpieczała także  medycznie imprezy, zjazdy i konferencje. Oferowała tylko usługi komercyjne. Gromada Medica sp. z o.o. działała od 1999 roku. (www.medica.gromada.pl).

Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada prowadzi obecnie działalność medyczną w posiadanych przez siebie obiektach hotelowych. W sumie posiada kilkanaście hoteli w całej Polsce, a także hotel w Berlinie. Oferowane usługi medyczne to głównie usługi rehabilitacyjne, przeznaczone zarówno dla klientów z kraju jak i z zagranicy.