Łódź: 30 mln zł od funduszu WinVentures dla sieci Blue Medica

0
871

Łódzka placówek Blue Medica, po kilkumiesięcznych negocjacjach otrzymała dofinansowanie z funduszu WinVentures. Prawie 30 mln zł zostanie przeznaczone na przejęcie kilkudziesięciu przychodni w województwach: łódzkim i mazowieckim.

Środki te zostaną także przeznaczone na dostosowanie przejmowanych placówek do wymaganego poziomu oraz wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt.

Usługi, jakie oferuje Blue Medica, to zarówno konsultacje i badania w ramach podstawowej opieki zdrowotnej jak i ambulatoryjna opieka specjalistyczna.

Placówka Blue Medica zlokalizowana przy ulicy Zgierskiej 249 w Łodzi oferuje podstawową opiekę zdrowotną oraz komercyjne konsultacje specjalistyczne w zakresie alergologii, medycyny sportowej, dietetyki, okulistyki, ortopedii i pediatrii. Działa tutaj także pracownia USG.

Natomiast przychodnia przy ulicy Ogniskowej 16 oferuje świadczenia ambulatoryjne w zakresie dermatologii i diabetologii.

Blue Medica posiada także szpital prywatny, oferujący szeroką gamę zabiegów z zakresu ortopedii i traumatologii, medycyny sportowej i rehabilitacji. Szpital korzysta z nowoczesnych bloków operacyjnych w dogodnych dla pacjenta lokalizacjach. Obsługuje pacjentów z całej Polski oraz z zagranicy.

Świadczenia oferowane przez Blue Medica są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt zawarty na rok 2017 ma wartość 332 238 zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie neurologii oraz diabetologii, a także świadczeń kontraktowanych odrębnie (leczenie cukrzycy z zastosowaniem pompy insulinowej u dorosłych).

WinVentures jest funduszem venture capital inwestującym w małe i średnie przedsiębiorstwa o ponadprzeciętnym potencjale. Kategorie, według których przyznaje kapitał, dotyczą przede wszystkim przewagi konkurencyjnej nad innymi podmiotami, świadczącymi podobne usługi, oraz odpowiedniego przygotowania merytorycznego, zapewniającego zrównoważony wzrost i zyski.

Fundusz posiada ponad połowę udziałów w spółce, jednak po zrealizowaniu odpowiednich kroków pierwotni właściciele (Paweł Jarosz – założyciel sieci, oraz Maciej  Hazubski – znany z funduszu IQ Partners S.A.) zapowiadaja odzyskanie pełnej kontroli nad spółką.HealthThink Sp. z o.o.