Łódź: All-Med inwestuje w modernizację placówki

0
709

Centrum medyczne All-Med z Łodzi prowadzi inwestycję związaną z modernizacją placówki. Projekt dotyczy remontu i adaptacji pomieszczeń oraz wykonania instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych.

Zakończenie prac jest przewidziane na 30 listopada 2013 roku. Prace dotyczą pomieszczeń o powierzchni około 450 mkw, w których działają poradnie specjalistyczne. Dofinansowanie unijne będzie pochodzić ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, działanie III.2: Podniesienie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

All-Med oferuje konsultacje specjalistyczne w kilkunastu poradniach, między innymi kardiologicznej, endokrynologicznej, dermatologicznej, urologicznej, alergologicznej. Prowadzi poradnię badania kierowców oraz poradnię medycyny estetycznej.

Oddział chirurgii jednego dnia, działający w placówce wykonuje zabiegi chirurgiczne, onkologiczne, ginekologiczne i ortopedyczne, wykonywane w trypie jednodniowym. Placówka specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów mało inwazyjnych. Na wyposażeniu oddziału jest między innymi laparoskop z optyką boczną, co umożliwia wykonie np. zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego przez pępek – bez pozostawienia blizny. W ramach diagnostyki laboratoryjnej All-Med współpracuje z firmą Synevo.

Usługi placówki są zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wartość kontraktu zawartego na rok 2013 przez All-Med Centrum Medyczne Specjalistyczne Gabinety Lekarskie wynosi 1 504 565,60 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie ginekologii, chirurgii ogólnej oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. NZOZ All-Med Rehabilitacja oferuje usługi rehabilitacyjne i posiada kontrakt z NFZ w wysokości 285 tys. zł. Kontrakt dotyczy fizjoterapii ambulatoryjnej.

All-Med działa przy ulicy Wyszyńskiego w Łodzi. Pod numerem 29 znajduje się Centrum Rehabilitacji oraz Oddział Chirurgii Jednego Dnia, pod numerem 99 – poradnie specjalistyczne. Właścicielem placówki jest dr n. med. Marcin Ogórek.