Łódź: Dni Otwarte w szpitalach Salve i Gameta

0
937

Łódzki Szpital Salve oraz Gameta ze Rzgowa biorą w akcji „dni otwartych” w łódzkich porodówkach, która odbędzie się od 7 do 12 marca 2016 roku. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano zwiedzanie placówek i spotkania ze specjalistami.

W szpitalu Salve zaplanowano zwiedzanie oddziału położniczego wraz z ordynatorem i położnymi oraz spotkanie dotyczące standardów opieki okołoporodowej.

Salve prowadzi szpital przy ulicy Szparagowej 10. Działają tutaj oprócz położniczego także oddziały –  ginekologiczny, chirurgiczny, ortopedyczny, urologiczny, okulistyczny. Wykonywane są zabiegi w zakresie chirurgii onkologicznej, gastroenterologii, laryngologii, neurochirurgii. W placówce działa szkoła rodzenia. Salve zajmuje się także leczeniem niepłodności. W 2015 roku na poród w tym szpitalu zdecydowało się 656 pań.

W Gamecie w ramach akcji odbędą się spotkania z położną oraz zwiedzanie oddziału i sal porodowych. Gameta w Rzgowie działa od 2011 roku. Na poród w tym szpitalu w 2015 roku zdecydowało się prawie 1000 kobiet. Placówka oferuje także leczenie niepłodności.

W akcji „dni otwartych” bierze także udział Szpital im. Madurowicza z Łodzi, który organizuje wykłady i spotkania ze specjalistami.