Łódź: kontrakty z NFZ dla prywatnych szpitali

0
1132

Prywatne placówki z Łodzi otrzymały kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na usługi świadczone przez poradnie neonatologiczne w wysokości prawie 5 mln zł. Tymczasem publiczne szpitale otrzymały na tą działalność zaledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kontrakty na poradnie neonatologiczne NFZ podpisał z NZOZ-em Salve działającym przy ulicy Struga 3 oraz z Kliniką Ginekologiczną Medeor Plus zlokalizowaną w dzielnicy Bałuty przy ulicy Ciesielskiej 8. Wartość kontraktu zawartego z pierwszą tych placówek wynosi 3 185 187,10 zł, z drugą – 1 611 997,20 zł.

Salve ZOZ sp. z o.o. działa od 1993 roku. Placówkę założyli lekarze: dr Sławomir Sobkiewicz i dr Waldemar Lech. Placówka świadczy usługi w zakresie ginekologii i położnictwa, chirurgii, laryngologii, ortopedii, urologii, okulistyki, gastroenterologii. Świadczy zarówno usługi szpitalne jak i ambulatoryjne. Dysponuje pełnym zapleczem diagnostycznym, wykonuje badania holterowskie, RTG, mammografię, badania dopplerowskie, USG, KTG, pełen zakres badań laboratoryjnych, histeroskopię. Salve zatrudnia ponad 100 lekarzy. Z porad, konsultacji i diagnostyki Salve korzysta rocznie ponad 100 000 osób. Cały kontrakt placówki z NFZ na rok 2012 ma wartość prawie 10 mln zł. Przeznaczony jest na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, leczenie szpitalne, profilaktyczne programy zdrowotne, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, opiekę paliatywną i hospicyjną (bez podstawowej opieki zdrowotnej, którą również oferuje Salve).

Medeor Plus podpisał na rok 2012 kontrakt z NFZ o wartości 3 863 764,80 zł. Środki finansują leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień. Medeor świadczy usługi w zakresie ginekologii i położnictwa, okulistyki, ortopedii. Oferuje badania diagnostyczne (w tym finansowane z NFZ badania genetyczna i DNA).

Kontrakt na usługi poradni neonatologicznych w Łodzi otrzymały także placówki: NZOZ Przychodnia Rehabilitacyjna Sojczyńskiego sp. z o.o. w wysokości 17 052 zł oraz publiczne szpitale: Instytut Zdrowia Matki Polki – w wysokości 29 872,80 zł i Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 im. Marii Konopnickiej – w wysokości 18 874,56 zł.