Łódź: nowa placówka Pro-Familia już otwarta

0
1046

Na początku października 2015 roku otwarty został nowy szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi przy ulicy Niciarnianej 49, w dzielnicy Widzew. Placówka prowadzi oddziały: ginekologii i położnictwa, neonatologii i intensywnej opieki medycznej oraz anestezjologii.

Oddziały: neonatologiczny z intensywną opieką medyczną i położniczo – ginekologiczny spełniają warunki  III poziomu referencyjnego, oznaczające najwyższe kompetencje do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami w zakresie położnictwa, ginekologii oraz neonatologii.

Blok porodowy składa się z pięciu sal (pokoi) porodowych, sali operacyjnej do cięć cesarskich oraz sali intensywnego nadzoru pooperacyjnego.

W placówce działają także poradnie: ginekologiczno-położnicza i laktacyjna. Można skorzystać z konsultacji dietetyka i psychologa oraz ze szkoły rodzenia.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG) i poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Oddział ginekologiczno – położniczy szpitala posiada III poziom referencyjny, oznaczający najwyższe kompetencjw i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 ma wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 24 mln zł, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

W Rzeszowie Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Przy ulicy Podpromie działają poradnie specjalistyczne.