Łódź: nowe poradnie w szpitalu Pro-Familia

0
903

Szpital  Pro-Familia z Łodzi, działający od października 2015 roku, rozszerzył zakres oferowanych usług. Placówka uruchomiła nowe poradnie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej oraz oddział chirurgii plastycznej.

Placówka prowadzi także oddziały: ginekologii i położnictwa, neonatologii i intensywnej opieki medycznej oraz anestezjologii. Oddziały: neonatologiczny z intensywną opieką medyczną i położniczo – ginekologiczny spełniają warunki  III poziomu referencyjnego, oznaczające najwyższe kompetencje do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami w zakresie położnictwa, ginekologii oraz neonatologii.

W placówce działają poradnie: ginekologiczno-położnicza i laktacyjna. Można skorzystać z konsultacji dietetyka i psychologa oraz ze szkoły rodzenia. Szpital oferuje usługi komercyjne.

W szpitalu urodziło się prawie 1500 dzieci. Porody były dotąd oferowane w ramach NFZ jako świadczenia nielimitowane, jednak Fundusz dotychczas nie wypłacił placówce należnych z tego tytułu środków. Dyrektor medyczny szpitala dr hab. n. med. profesor UMK Dariusz Borowski zwrócił się do pacjentek z prośbą o poparcie starań o zapłatę za świadczenia przez NFZ.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi także w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG) i poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.