Łódź: powstała nowa Przychodnia Malinowa

0
1658


W połowie stycznia 2013 roku powstała w Łodzi nowa placówka medyczna – Przychodnia Malinowa. Mieści się w centrum miasta, przy ulicy Kilińskiego 21. Oferuje ambulatoryjne usługi specjalistyczne.

W placówce przyjmują lekarze specjaliści: ginekolog, urolog, lekarz chorób wewnętrznych,  lekarz medycyny pracy, neurolog, reumatolog, diabetolog,  lekarz chorób i zaburzeń metabolicznych, endokrynolog, psychiatra, kardiolog, ortopeda, dermatolog, laryngolog, alergolog, okulista, onkolog, pediatra, rehabilitant  oraz specjaliści w dziedzinie psychologii i logopedii.

Oprócz konsultacji w przychodni można także wykonać zabiegi z zakresu tzw. małej chirurgii nie wymagające pobytu w szpitalu, takie jak między innymi obliteracja naczyń pod kontrolą USG z opcją Dopplera, usunięcie kaszaka, tłuszczaka, torbieli, znamienia,  elektrokoagulacja rozszerzonych naczyń krwionośnych itp.

Wszystkie usługi placówki są komercyjne. Koszt konsultacji specjalistycznej wynosi 90 zł (tańsza jest jedynie konsultacja psychologa, która kosztuje 80 zł). W planach jest także staranie się o kontrakt z NFZ.

Właścicielem placówki jest Akademia Zdrowia  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościa  Sp. k., która prowadzi Aptekę Malinowa, umiejscowioną pod tym samym adresem, pod którym działa nowa przychodnia. Akademia Zdrowia działa od 1998 roku na rynku usług edukacyjnych. Posiada filie w Łodzi, Warszawie, Rzeszowie, Kielcach i Bydgoszczy. Organizuje kursy zawodowe dla dorosłych oraz kursy podwyższające kwalifikacje pielęgniarek i położnych.