Łódź: Primus Medicus rozpoczyna leczenie komórkami macierzystymi

0
868


Chojeńskie Centrum Ortopedyczno-Rehabilitacyjne Primus Medicus z Łodzi wprowadziło do swojej oferty leczenie komórkami macierzystymi. Koszt zabiegu z wykorzystaniem komórek macierzystych może wynieść od 8 do 15 tysięcy złotych.

Komórki macierzyste stosowane są w leczeniu dolegliwości narządu ruchu, między innymi przy uszkodzeniu ścięgna Achillesa, więzadeł w kolanach, łokciach, barkach czy w stawach. Najlepsze efekty uzyskuje się w regeneracji tkanki mięśniowej i łącznej, chociaż metodę można również wykorzystać przy leczeniu powierzchni stawowej.

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych poprzedza wywiad lekarski i wykonanie odpowiednich badań. Następnie od pacjenta pobierana jest krew lub tkanka tłuszczowa, z której przygotowywany jest odpowiedni preparat. Preparat ten jest iniekcyjnie podawany w miejsce urazu. Komórki macierzyste znacznie przyśpieszają proces regeneracji. Dzięki temu, że materiał pochodzi od tego samego pacjenta, jest przez niego bardzo dobrze tolerowany. Zależnie od stopnia kontuzji ortopedycznej kuracja komórkami może wspomagać tradycyjne leczenie lub nawet całkowicie je zastąpić.

Chojeńskie Centrum Ortopedyczno – Rehabilitacyjne Primus Medicus Medicus oferuje konsultacje specjalistyczne, prowadzone przez lekarzy z dziedziny ortopedii, traumatologii i medycyny sportowej, a także neurologii, chirurgii, kardiologii, onkologii i laryngologii. Placówka oferuje szeroki zakres zabiegów rehabilitacyjnych oraz medycynę pracy, w tym między innymi badania kierowców.

Centrum mieści się przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 18. Jest prowadzone przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która została zarejestrowana w 2011 roku. Jej prezesem jest Dariusz Strzebiecki. Zarząd tworzą także pozostali udziałowcy spółki: Krzysztof Mamrot, Sławomir Wierzbicki i Bogusław Rataj.