Łódź: Szpital Bonifratrów buduje centrum rehabilitacyjne

0
1139


Konwent Bonifratrów w Łodzi, prowadzący szpital, wznowił prace budowlane obiektu przeznaczonego na usługi rehabilitacyjne, położonego przy ulicy Przedświt 37. Do nowego obiektu zostaną także przeniesione wszystkie poradnie specjalistyczne działające obecnie na terenie szpitala. Otwarcie obiektu jest planowane na jesień 2015.

Nowy budynek będzie nosił nazwę Centrum Medyczne im. dr Wacława Łęckiego. Na jego parterze znajdować się będzie przychodnia rehabilitacji wraz z całą bazą zabiegową – elektroterapią, hydroterapią itp. oraz salą do ćwiczeń. Na piętro zostaną przeniesione poradnie specjalistyczne ze szpitala.

Możliwość ukończenia budowy powstała dzięki przekazaniu przez dr Wacława Łęckiego darowizny na rozbudowę Centrum. Po negocjacjach ustalono, że fundusze zostaną przeznaczone w miarę możliwości na dokończenie prac budowlanych, wykończeniowych i wyposażenie.

Szpital Zakonu Bonifratrów w Łodzi posiada 126 łóżek na oddziałach: wewnętrznym, chirurgii ogólnej z profilem ortopedycznym, okulistycznym i medycyny paliatywnej. Przy szpitalu działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz  przychodnia specjalistyczna. W 2009 roku w struktury szpitala została włączona poradnia rehabilitacyjna. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2014 wynosi ponad 25,5 mln zł.

Od 1 stycznia 2010 roku w wyniku zmian organizacyjno-prawnych szpital działa jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Boni Fratres Lodziensis. Szpital Bonifratrów w Łodzi jest jednym z 4 szpitali w Polsce prowadzonych przez zakon Bonifratrów. Pozostałe działają w Katowicach, Krakowie i w Piaskach – Marysinie. Poza tym Bonifratrzy prowadzą na terenie całego kraju apteki, sklepy zielarsko-medyczne, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia i domy wypoczynkowo-rekolekcyjne.