Łódź: Szpital Bonifratrów otworzył nowe Centrum Medyczne

0
761

18 stycznia 2016 zostało otwarte nowe Centrum Medyczne im. dr. Wacława Łęckiego przy Szpitalu Bonifratrów w Łodzi. W nowej placówce działa przychodnia rehabilitacji dzienna i ambulatoryjna wraz z całą bazą zabiegową – elektroterapią, hydroterapią, gabinetami masażu oraz przestrzenną salą do ćwiczeń.

Na piętro nowego obiektu zostaną przeniesione 23 poradnie specjalistyczne, znajdujące się obecnie w kilku miejscach na terenie szpitala. Otwarcie tej części placówki zaplanowane jest na marzec 2016.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 5 mln zł. Część środków pochodziła z PRFON-u oraz z darowizny, jaką Fundacji św. Jana Bożego w Łodzi przekazał dr Łęcki. Stanowiła ją działka o powierzchni 28 930 metrów kwadratowych, która została sprzedana. Środki ze sprzedaży – zgodnie z wolą ofiarodawcy – przeznaczone zostały na dokończenie budowy Centrum.

Szpital Bonifratrów w Łodzi posiada 126 łóżek na 4 oddziałach: wewnętrznym, chirurgii ogólnej z profilem ortopedycznym, okulistycznym oraz medycyny paliatywnej.

Przy szpitalu działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz  przychodnia specjalistyczna. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2015 wynosił ponad 25 mln zł.

Szpital Bonifratrów w Łodzi jest jednym z 4 szpitali w Polsce prowadzonych przez zakon Bonifratrów. Pozostałe działają w Katowicach, Krakowie i w Piaskach – Marysinie. Poza tym Bonifratrzy prowadzą na terenie całego kraju apteki, sklepy zielarsko-medyczne, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia i domy wypoczynkowo-rekolekcyjne.