Łódź: Szpital Bonifratrów w programie lekowym związanym z AMD

0
1103

Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi uczestniczy w programie lekowym Ministerstwa Zdrowia, przeznaczonym dla pacjentów chorych na wysiękowe zwyrodnienie plamki żółtej w oku związane z wiekiem (AMD). 

W ramach programu pacjenci, po pozytywnym przejściu kwalifikacji, mogą skorzystać z bezpłatnych iniekcji doszklistkowych (Eylea®).

Szpital Bonifratrów w Łodzi posiada 126 łóżek na 4 oddziałach: wewnętrznym, chirurgii ogólnej z profilem ortopedycznym, okulistycznym oraz medycyny paliatywnej.

Przy szpitalu działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz przychodnia specjalistyczna. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2015 wynosi ponad 25 mln zł.

Szpital Bonifratrów w Łodzi jest jednym z 4 szpitali w Polsce prowadzonych przez zakon Bonifratrów. Pozostałe działają w Katowicach, Krakowie i w Piaskach – Marysinie. Poza tym Bonifratrzy prowadzą na terenie całego kraju apteki, sklepy zielarsko-medyczne, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia i domy wypoczynkowo-rekolekcyjne.