Łódź: szpital Pro-Familia walczy o kontrakt z NFZ

0
845


Szpital ginekologiczno-położniczo-neonatologiczny Pro-Familia z Łodzi walczy o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na swoje usługi. Placówka prosi pacjentów o podpisanie petycji w tej sprawie. Szpital został otwarty na początku października 2015 roku.

Szpital prowadzi oddziały: ginekologii i położnictwa, neonatologii i intensywnej opieki medycznej oraz anestezjologii. Oddziały: neonatologiczny z intensywną opieką medyczną i położniczo – ginekologiczny spełniają warunki  III poziomu referencyjnego, oznaczające najwyższe kompetencje do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami w zakresie położnictwa, ginekologii oraz neonatologii.

W placówce działają także poradnie: ginekologiczno-położnicza i laktacyjna. Można skorzystać z konsultacji dietetyka i psychologa oraz ze szkoły rodzenia.

Szpital oferuje usługi komercyjne, w ramach NFZ finansowane są porody jako świadczenia nielimitowane. Jednak zdarza się, że Fundusz kwestionuje, czy wszystkie porody, które były przyjmowane w placówce, były to porody nagłe. Fundusz twierdzi też, że szpital powstał mimo sugestii NFZ, że nie ma w tym regionie potrzeby powstania nowej placówki o takiej specjalności.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG) i poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.