Łódź: Szpital Pro-Familia wstrzymał przyjęcia rodzących i ciężarnych

0
372

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Łodzi pod koniec maja 2018 roku poinformował, że wstrzymuje przyjęcia pacjentek rodzących i ciężarnych. Placówka powstała pod koniec 2015 roku, od początku działalności nie posiada kontraktu z NFZ. W ciągu pierwszego roku działalności przyjęto tutaj ponad 1600 porodów.

Od 24 maja 2018 roku szpital przyjmował pacjentów tylko w trybie planowym, według harmonogramu. Dotyczyło to także porodów naturalnych i cesarskich cięć.

Pro-Familia oferuje świadczenia w zakresie ginekologii i położnictwa, neonatologii i intensywnej opieki medycznej, a także chirurgii plastycznej. W placówce działają także poradnie specjalistyczne: ginekologiczna, neonatologiczna, pediatryczna, logopedyczna, preluksacyjna oraz naprotechnologii i laktacyjna.

Placówka mieści się przy ulicy Niciarnianej 49, w łódzkiej dzielnicy Widzew.

Pro-Familia prowadzi także od sześciu lat szpital w Rzeszowie, który posiada oddziały: ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci, ortopedyczno-urazowy oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG), poradnię podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne.

Placówka w Rzeszowie oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Szpital ten znalazł się w działającej od 1 października 2017 roku sieci szpitali.