Łódź: Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z certyfikatem

0
870

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Łodzi, działający od października 2015 roku, otrzymał certyfikat „Szpital Bez Bólu”. Certyfikat jest potwierdzeniem stosowania przez placówkę metod i środków skutecznie uśmierzających ból pooperacyjny.

Certyfikat jest przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Szpital Pro-Familia, chcąc zapewnić swoim pacjentom komfort bezbólowego powrotu do zdrowia po zabiegach operacyjnych, wprowadził wszystkie rekomendacje i wymagania programu  do standardowego postępowania.

Szpital zapewnia, że wszyscy pacjenci placówki są znieczulani w sposób możliwie najlepszy dla nich, dobrany do stanu zdrowia i zabiegu operacyjnego. W trakcie operacji i zaraz po jej zakończeniu, jak i podczas całego pobytu w szpitalu monitorowany jest poziom odczuwanego bólu i dostosowywany jest do niego sposób leczenia przeciwbólowego.

Szpital Pro-Familia w Łodzi prowadzi oddziały: ginekologii i położnictwa, neonatologii i intensywnej opieki medycznej oraz anestezjologii. Oddziały: neonatologiczny z intensywną opieką medyczną i położniczo – ginekologiczny spełniają warunki  III poziomu referencyjnego, oznaczające najwyższe kompetencje do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami w zakresie położnictwa, ginekologii oraz neonatologii.

W placówce działają także poradnie: ginekologiczno-położnicza i laktacyjna. Można skorzystać z konsultacji dietetyka i psychologa oraz ze szkoły rodzenia. Szpital oferuje usługi komercyjne, w ramach NFZ finansowane są porody jako świadczenia nielimitowane.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi także w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG) i poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.